DomůSeidel.czKomentářeZpracování fotografiíDe
Oblíbené |  Přihlášení0 položek | 0 Kč | Košík
 X 

Nápověda k vyhledávání fotografií ve Fotobance J. Seidela:

Do textového pole zapište slovo, několik slov, část věty, část slova.

Vyhledávání nerozlišuje malá a velká písmena.

Klikněte na tlačítko Vyhledat. Vyhledávač obsah textového pole vyhodnotí, prohledá oblast, nastavenou v rozbalovacím seznamu a zobrazí výsledky.

Při formulaci dotazů Vám pomáhá našeptávač. Funguje to tak, že během zadávání hledaného výrazu do vyhledávacího políčka Našeptávač hádá, co chcete napsat, a nabídne vám seznam příslušných slov nebo slovních spojení. Pokud navrhovaná slova nepotřebujete, jednoduše je ignorujte a pokračujte v psaní svého dotazu. Vyhledává tak efektivněji a pohodlněji, snižuje množství překlepů v dotazech a efektivně Vás navádí k žádanému výsledku hledání. Když například napíšete slovo "krumlov" do vyhledávacího políčka, našeptávač Vám nabídne seznam dalších slov a podobných slovních spojení, které databanka obsahuje jako například, "krumlovské náměstí", "krumlovská scéna".

Vyhýbejte se krátkým slovům. Příliš krátká slova jsou při hledání ignorována, vaše hledané výrazy by měly být nejméně třípísmenné.

Na kartě Detail při zobrazení hledané fotografie naleznete v nekonečném filmovém páse také snímky, které byly uloženy ve stejné krabičce a můžete tedy procházet další snímky stejným časem jako je pořídil sám fotograf. Symbol ">>" nebo "<<" Vám umožní pohybovat se krabičkou vpřed nebo vzad. Symbol ">>>>" nebo "<<<<" Vás přesune do následující nebo předchozí krabičky s fotografiemi.

Pro vytvoření vlastní malé fotobanky můžete použít funkci Oblíbené, kam si můžete ukládat Vaše vybrané fotografie, pokud v kterékoliv části fotobanky stisknete tlačítko Do oblíbených u fotografie, kterou si chcete uložit.

Komentář k fotografii je možné vložit na kartě Detail k jakékoliv fotografii. Takto vložený formulář pomůže všem uživatelům oživit neznámá místa, osoby či události. Za takto vložené komentáře jsme nesmírně rádi. Pokud by jste k Vašemu komentáři chtěli odpověď od kurátora této fotobanky, vepište svůj email do textového pole s textem Váš email pro odpověď a zmáčkněte tlačítko Odeslat komentář.

nápověda k vyhledávání


prev group
next foto

Komentáře


02. 12. 2014Martin Polák: Můstek 1235 m n.m. Klatovská chata Nejvyšší vrchol Pancířského hřbetu (1235 m n. m.), 7 km severně od Železné Rudy, který postupuje od Pancíře k Prenetu v délce 10 km nad údolím řeky Úhlavy. Přes Můstek směřovala ve středověku od Pancíře k Zelené Lhotě tzv. Výšinná cesta. V roce 1924 někdejší starosta z Hojsovy Stráže Michal Ernst nechal postavit rozhlednu, věž vysoká 18 m a chatu na Můstku 1235 m.n.m. Po válce sloužila jako rekreační objekt ČSD. O vánočních svátcích, 26. prosince 1995 do základů vyhořela. Na současné podobě vrcholu se nejvíce podepsalo řádění orkánu v roce 2007. Nyní jsou v místě viditelné zbytky základů chaty a turistům slouží k odpočinku přístřešek. //// Můstek (1235 m ü.M.) „Klatauer Hütte“. Der höchste Gipfel des Kammes „Pancíř“ (Brückelberg), 7 km nördlich von Eisenstein. Der Kamm zieht sich in der Länge von 10 km über dem Uhlava-Tal. Über diesen Berg führte schon im Mittelalter ein Handelsweg Richtung Zelena Lhota s.g. „Hohe Steig“. Im Jahre 1924 ließ der Bürgermeister von Hojsova Stráž Michal Ernst einen Aussichtsturm (18m hoch) aufbauen und die Hütte „Na Můstku“ (auf dem Brückelberg). Nach dem Krieg diente sie als Erholungshaus der ČSD (Eisenbahn). Am 26.12.1995 brannte die Hütte völlig aus. Im Jahre 2007 wurde der Wald auf dem Gipfel beim Orkan Kyrill verwüstet. Heute findet man hier nur Fundamente der Hütte.

Uvítáme Váš komentář k této fotografii

Do oblíbenýchNa celou obrazovku

Popis

Chata na můstku, Berghotel

Klíčová slova

pohlednice, postkarte, Šumava, böhmerwald, chata na můstku, berghotel, brückel

Informace

ID103_01_04_01_04_001_40_S6_0001
Text na desceŠumava, Chata na můstku, Böhmerwald, Berghotel, Br
Negativ č.neznámé
Transportní číslo50027
Postup6 papírová fotografie (pozitiv)

Objednat fotografii

Případné úpravy jsou možné po vzájemné dohodě a za poplatek. Fotografie se dále přizpůsobují poměru stran papíru, čili se může stát, že fotografie bude oříznutá, ale nedeformovaná. Předpokládáme odeslání fotografie do 3 pracovních dní. Cena za fotografii je výši ve nákladů za vyhledání a zpracování.

Cena s DPH:145 Kč / ks

Počet: ks