DomůSeidel.czKomentářeZpracování fotografiíDe
Oblíbené |  Přihlášení0 položek | 0 Kč | Košík
 X 

Nápověda k vyhledávání fotografií ve Fotobance J. Seidela:

Do textového pole zapište slovo, několik slov, část věty, část slova.

Vyhledávání nerozlišuje malá a velká písmena.

Klikněte na tlačítko Vyhledat. Vyhledávač obsah textového pole vyhodnotí, prohledá oblast, nastavenou v rozbalovacím seznamu a zobrazí výsledky.

Při formulaci dotazů Vám pomáhá našeptávač. Funguje to tak, že během zadávání hledaného výrazu do vyhledávacího políčka Našeptávač hádá, co chcete napsat, a nabídne vám seznam příslušných slov nebo slovních spojení. Pokud navrhovaná slova nepotřebujete, jednoduše je ignorujte a pokračujte v psaní svého dotazu. Vyhledává tak efektivněji a pohodlněji, snižuje množství překlepů v dotazech a efektivně Vás navádí k žádanému výsledku hledání. Když například napíšete slovo "krumlov" do vyhledávacího políčka, našeptávač Vám nabídne seznam dalších slov a podobných slovních spojení, které databanka obsahuje jako například, "krumlovské náměstí", "krumlovská scéna".

Vyhýbejte se krátkým slovům. Příliš krátká slova jsou při hledání ignorována, vaše hledané výrazy by měly být nejméně třípísmenné.

Na kartě Detail při zobrazení hledané fotografie naleznete v nekonečném filmovém páse také snímky, které byly uloženy ve stejné krabičce a můžete tedy procházet další snímky stejným časem jako je pořídil sám fotograf. Symbol ">>" nebo "<<" Vám umožní pohybovat se krabičkou vpřed nebo vzad. Symbol ">>>>" nebo "<<<<" Vás přesune do následující nebo předchozí krabičky s fotografiemi.

Pro vytvoření vlastní malé fotobanky můžete použít funkci Oblíbené, kam si můžete ukládat Vaše vybrané fotografie, pokud v kterékoliv části fotobanky stisknete tlačítko Do oblíbených u fotografie, kterou si chcete uložit.

Komentář k fotografii je možné vložit na kartě Detail k jakékoliv fotografii. Takto vložený formulář pomůže všem uživatelům oživit neznámá místa, osoby či události. Za takto vložené komentáře jsme nesmírně rádi. Pokud by jste k Vašemu komentáři chtěli odpověď od kurátora této fotobanky, vepište svůj email do textového pole s textem Váš email pro odpověď a zmáčkněte tlačítko Odeslat komentář.

nápověda k vyhledávání


prev group
next foto

Komentáře


28. 03. 2016Martin Polák: Pomník císaře Josefa II. na náměstí ve Frymburku. Císař drží v ruce listinu, patent rušící nevolnictví. 1. listopadu 1781 vydal patent o zrušení nevolnictví, kterým zbavoval poddané přímé závislosti na vrchnosti. Podle patentu se mohli poddaní svobodně odstěhovat bez souhlasu majitele panství, svobodně uzavírat manželství, svobodně nakládat se svým majetkem (prodávat jej či zadlužovat) nebo svobodně vybírat povolání pro své potomky. Dříve v podobných situacích potřebovali výhradní souhlas majitele panství, k němuž „náleželi“. Když se 100 let později slavilo toto velké výročí, byly vstyčovány pomníky. Češi ale v té době symbol Josefa II. chápali jako symbol germanisace a později (od 1919)ho proto rádi odstraňovali. Dnes slouží sokl pomníku císaře jinému účelu. Pomník bys sňat a je v majetku Alšovy jihočeské galerie, stál v parku zámku Hluboká. Sokl slouží k novému účelu ve smyslu čelem vzad. Z pohledové strany z jihu je zarostlý. Ze západní strany s nápisem česky a anglicky: 6.5.1945 Osvobození Frymburka americkou armádou. Děkujeme. Ze zadní (dnes přední severní)strany je nápis 8.5.1945. Dnes v době restitucí církve by mohl být Josef mnohým Čechům sympatický. Pro úplnost bych doporučil na pomník umístit datum odsunu frymburských Němců, a to na tu zarostlou stranu.

Uvítáme Váš komentář k této fotografii

Do oblíbenýchNa celou obrazovku

Popis

Friedberg pomník Josefa II, Friedberg Denkmall von Josef II

Klíčová slova

exterieur, exteriér, stromy, bäume, pomník, denkmal, pohlednice, ansichtskarte, friedberg, josef ii

Informace

ID203_04_10_01_03_013_40_S6_0001
Negativ č.neznámé
Transportní číslo50011
Postup6 papírová fotografie (pozitiv)

Objednat fotografii

Případné úpravy jsou možné po vzájemné dohodě a za poplatek. Fotografie se dále přizpůsobují poměru stran papíru, čili se může stát, že fotografie bude oříznutá, ale nedeformovaná. Předpokládáme odeslání fotografie do 3 pracovních dní. Cena za fotografii je výši ve nákladů za vyhledání a zpracování.

Cena s DPH:145 Kč / ks

Počet: ks