DomůSeidel.czKomentářeZpracování fotografiíDe
Oblíbené |  Přihlášení0 položek | 0 Kč | Košík
 X 

Nápověda k vyhledávání fotografií ve Fotobance J. Seidela:

Do textového pole zapište slovo, několik slov, část věty, část slova.

Vyhledávání nerozlišuje malá a velká písmena.

Klikněte na tlačítko Vyhledat. Vyhledávač obsah textového pole vyhodnotí, prohledá oblast, nastavenou v rozbalovacím seznamu a zobrazí výsledky.

Při formulaci dotazů Vám pomáhá našeptávač. Funguje to tak, že během zadávání hledaného výrazu do vyhledávacího políčka Našeptávač hádá, co chcete napsat, a nabídne vám seznam příslušných slov nebo slovních spojení. Pokud navrhovaná slova nepotřebujete, jednoduše je ignorujte a pokračujte v psaní svého dotazu. Vyhledává tak efektivněji a pohodlněji, snižuje množství překlepů v dotazech a efektivně Vás navádí k žádanému výsledku hledání. Když například napíšete slovo "krumlov" do vyhledávacího políčka, našeptávač Vám nabídne seznam dalších slov a podobných slovních spojení, které databanka obsahuje jako například, "krumlovské náměstí", "krumlovská scéna".

Vyhýbejte se krátkým slovům. Příliš krátká slova jsou při hledání ignorována, vaše hledané výrazy by měly být nejméně třípísmenné.

Na kartě Detail při zobrazení hledané fotografie naleznete v nekonečném filmovém páse také snímky, které byly uloženy ve stejné krabičce a můžete tedy procházet další snímky stejným časem jako je pořídil sám fotograf. Symbol ">>" nebo "<<" Vám umožní pohybovat se krabičkou vpřed nebo vzad. Symbol ">>>>" nebo "<<<<" Vás přesune do následující nebo předchozí krabičky s fotografiemi.

Pro vytvoření vlastní malé fotobanky můžete použít funkci Oblíbené, kam si můžete ukládat Vaše vybrané fotografie, pokud v kterékoliv části fotobanky stisknete tlačítko Do oblíbených u fotografie, kterou si chcete uložit.

Komentář k fotografii je možné vložit na kartě Detail k jakékoliv fotografii. Takto vložený formulář pomůže všem uživatelům oživit neznámá místa, osoby či události. Za takto vložené komentáře jsme nesmírně rádi. Pokud by jste k Vašemu komentáři chtěli odpověď od kurátora této fotobanky, vepište svůj email do textového pole s textem Váš email pro odpověď a zmáčkněte tlačítko Odeslat komentář.

nápověda k vyhledávání


prev group
next foto

Komentáře


23. 11. 2015Martin Polák: Fotografie označená jako Mugrau = Mokrá u Hořic Pravděpodobně je to Deutscher Böhmerwaldbund. Na ustavující schůzi 27. 4. 1884 v Českých Budějovicích byl prvním předsedou zvolen E. Claudi. Ještě v témž roce ho vystřídal J. Taschek, který tuto funkci zastával do 1934. Ve výboru zasedaly přední osobnosti společenského života českobudějovických Němců. Deutscher Böhmerwaldbund byl nejpočetnějším i nejvýznamnějším německým spolkem ve městě s několika stovkami členů. Před první světovou válkou zahrnoval v rámci šumavské župy asi 440 místních skupin se 42 tisíci členy. Pod záštitou Deutscher Böhmerwaldbund byl zahájen rozsáhlý program ekonomického a kulturněspolečenského povznesení zaostalých pošumavských oblastí. Spolek podnítil zřízení železnice z Českých Budějovic do Želnavy a dále do Volar a Haidmühle (1894), poskytoval finanční i metodickou pomoc místní zemědělské malovýrobě, subvencoval odborné dřevařské školy ve Volarech a Kašperských Horách, vytvořil síť obecních knihoven a čítáren a organizoval nejrůznější kulturněosvětové a podpůrné podniky. Podílel se i na realizaci pašijových her v Hořicích na Šumavě, když zde na vlastní náklady postavil budovu divadla. Zakládáním studentských ubytoven a podporou drobných živností a služeb přispěl k rozvoji turistiky v této oblasti. Spolek vydával vlastní časopis Mitteilungen des Deutschen Böhmerwaldbundes, vycházející 4-krát ročně, a řadu neperiodických tiskovin. (zroj Encyklopedie Č.Budějovic)

05. 11. 2015Martin Polák: Josef Taschek (*31.7.1857, zemřel 3.1.1939): sedící mezi dámami v první řadě. Starosta Budějovic a zakladatel (1884) Německého šumavského spolku - Deutscher Böhmerwaldbund. Obsáhlý text o této významné (německy hovořící) osobnosti Budějovic a Šumavy přináší web: http://www.kohoutikriz.org/data/w_tasch.php

Uvítáme Váš komentář k této fotografii

Do oblíbenýchNa celou obrazovku

Popis

skupina, die Gruppe

Klíčová slova

portrét, porträt, skupina, gruppe

Informace

ID401_01_01_01_09_009_71_S6_0001
JménoTaschek Alt Bürgerm
AdresaMügnau
Rok vzniku1930
Datum vzniku11.9.1930
Text na desce61472
Negativ č.61472
Transportní číslo50054
Postup6 papírová fotografie (pozitiv)

Objednat fotografii

Případné úpravy jsou možné po vzájemné dohodě a za poplatek. Fotografie se dále přizpůsobují poměru stran papíru, čili se může stát, že fotografie bude oříznutá, ale nedeformovaná. Předpokládáme odeslání fotografie do 3 pracovních dní. Cena za fotografii je výši ve nákladů za vyhledání a zpracování.

Cena s DPH:145 Kč / ks

Počet: ks