DomůSeidel.czKomentářeZpracování fotografiíDe
Oblíbené |  Přihlášení0 položek | 0 Kč | Košík
 X 

Nápověda k vyhledávání fotografií ve Fotobance J. Seidela:

Do textového pole zapište slovo, několik slov, část věty, část slova.

Vyhledávání nerozlišuje malá a velká písmena.

Klikněte na tlačítko Vyhledat. Vyhledávač obsah textového pole vyhodnotí, prohledá oblast, nastavenou v rozbalovacím seznamu a zobrazí výsledky.

Při formulaci dotazů Vám pomáhá našeptávač. Funguje to tak, že během zadávání hledaného výrazu do vyhledávacího políčka Našeptávač hádá, co chcete napsat, a nabídne vám seznam příslušných slov nebo slovních spojení. Pokud navrhovaná slova nepotřebujete, jednoduše je ignorujte a pokračujte v psaní svého dotazu. Vyhledává tak efektivněji a pohodlněji, snižuje množství překlepů v dotazech a efektivně Vás navádí k žádanému výsledku hledání. Když například napíšete slovo "krumlov" do vyhledávacího políčka, našeptávač Vám nabídne seznam dalších slov a podobných slovních spojení, které databanka obsahuje jako například, "krumlovské náměstí", "krumlovská scéna".

Vyhýbejte se krátkým slovům. Příliš krátká slova jsou při hledání ignorována, vaše hledané výrazy by měly být nejméně třípísmenné.

Na kartě Detail při zobrazení hledané fotografie naleznete v nekonečném filmovém páse také snímky, které byly uloženy ve stejné krabičce a můžete tedy procházet další snímky stejným časem jako je pořídil sám fotograf. Symbol ">>" nebo "<<" Vám umožní pohybovat se krabičkou vpřed nebo vzad. Symbol ">>>>" nebo "<<<<" Vás přesune do následující nebo předchozí krabičky s fotografiemi.

Pro vytvoření vlastní malé fotobanky můžete použít funkci Oblíbené, kam si můžete ukládat Vaše vybrané fotografie, pokud v kterékoliv části fotobanky stisknete tlačítko Do oblíbených u fotografie, kterou si chcete uložit.

Komentář k fotografii je možné vložit na kartě Detail k jakékoliv fotografii. Takto vložený formulář pomůže všem uživatelům oživit neznámá místa, osoby či události. Za takto vložené komentáře jsme nesmírně rádi. Pokud by jste k Vašemu komentáři chtěli odpověď od kurátora této fotobanky, vepište svůj email do textového pole s textem Váš email pro odpověď a zmáčkněte tlačítko Odeslat komentář.

nápověda k vyhledávání

Zadejte, prosím, všechny povinné údaje označené *.


Osobní údaje uživatele


Fakturační údaje (pouze pokud se liší od osobních údajů)


liší se od osobních údajů

Dodací údaje (pouze pokud se liší od osobních údajů)


liší se od osobních údajů

Přihlašovací údaje


Zvolte své přihlašovací jméno a heslo.

Souhlas se smluvními podmínkami

Na veškeré vizuální materiály, zejména fotografie, fotokopie nebo ostatní data, zejména jakékoliv textové nebo jiné informace s nimi související (dále jen "Materiály") dostupné na www.seidel.cz nebo na fotobanka.seidel.cz se vztahují autorská práva Českokrumlovský rozvojový fond spol. s r.o. Pokud není výslovně uvedeno jinak, použití Materiálů je vázáno na zakoupení příslušné licence a řídí se příslušnou licenční smlouvou. Použití Materiálů bez zakoupení licence nebo v rozporu s podmínkami licenční smlouvy je nelegální a může mít občanskoprávní i trestněprávní důsledky. Podrobné informace licenčních podmínkách pro použití Materiálů získáte kontaktováním Museum Fotoateliér Seidel, Linecká 272, 381 01 Český Krumlov, tel.: +420 380 712 354, e-mail: info@seidel.cz .