DomůSeidel.czKomentářeZpracování fotografiíDe
Oblíbené |  Přihlášení0 položek | 0 Kč | Košík
 X 

Nápověda k vyhledávání fotografií ve Fotobance J. Seidela:

Do textového pole zapište slovo, několik slov, část věty, část slova.

Vyhledávání nerozlišuje malá a velká písmena.

Klikněte na tlačítko Vyhledat. Vyhledávač obsah textového pole vyhodnotí, prohledá oblast, nastavenou v rozbalovacím seznamu a zobrazí výsledky.

Při formulaci dotazů Vám pomáhá našeptávač. Funguje to tak, že během zadávání hledaného výrazu do vyhledávacího políčka Našeptávač hádá, co chcete napsat, a nabídne vám seznam příslušných slov nebo slovních spojení. Pokud navrhovaná slova nepotřebujete, jednoduše je ignorujte a pokračujte v psaní svého dotazu. Vyhledává tak efektivněji a pohodlněji, snižuje množství překlepů v dotazech a efektivně Vás navádí k žádanému výsledku hledání. Když například napíšete slovo "krumlov" do vyhledávacího políčka, našeptávač Vám nabídne seznam dalších slov a podobných slovních spojení, které databanka obsahuje jako například, "krumlovské náměstí", "krumlovská scéna".

Vyhýbejte se krátkým slovům. Příliš krátká slova jsou při hledání ignorována, vaše hledané výrazy by měly být nejméně třípísmenné.

Na kartě Detail při zobrazení hledané fotografie naleznete v nekonečném filmovém páse také snímky, které byly uloženy ve stejné krabičce a můžete tedy procházet další snímky stejným časem jako je pořídil sám fotograf. Symbol ">>" nebo "<<" Vám umožní pohybovat se krabičkou vpřed nebo vzad. Symbol ">>>>" nebo "<<<<" Vás přesune do následující nebo předchozí krabičky s fotografiemi.

Pro vytvoření vlastní malé fotobanky můžete použít funkci Oblíbené, kam si můžete ukládat Vaše vybrané fotografie, pokud v kterékoliv části fotobanky stisknete tlačítko Do oblíbených u fotografie, kterou si chcete uložit.

Komentář k fotografii je možné vložit na kartě Detail k jakékoliv fotografii. Takto vložený formulář pomůže všem uživatelům oživit neznámá místa, osoby či události. Za takto vložené komentáře jsme nesmírně rádi. Pokud by jste k Vašemu komentáři chtěli odpověď od kurátora této fotobanky, vepište svůj email do textového pole s textem Váš email pro odpověď a zmáčkněte tlačítko Odeslat komentář.

nápověda k vyhledávání


prev group
next foto

Komentáře


19. 08. 2018palkovic@gymck.cz: Hořický farář P. Paulus Heinrich a starosta obce Johann Wiltschko, představitel Krista v pašijových hrách / PAULUS JOSEF HEINRICH (2. března 1871 - 23. listopadu 1951) - vyšebrodský cisterciák, okresní vikář hořický. P. o. cist. Paulus Josef Heinrich, rodák z Havlíčkova Brodu, byl v letech 1895-1898 kaplanem v Německém Rychnově, 1898-1903 v Rožmberku nad Vltavou a 1903-1908 v Loučovicích. Působil také jako vrchní kuchař ve vyšebrodském klášteře. Dne 19. února 1920 opustil dosavadní farář, děkan P. Martin Maxa, po dlouholeté službě faru v Hořicích na Šumavě a byl přeložen do Omleničky. Tentýž samý den se stal novým hořickým duchovním otcem P. Paulus Heinrich. Během jeho slavnostního příjezdu ho vítali věřící z téměř celé hořické farnosti. Ceremonie se zúčastnili také představitelé radnice – vicestarosta Franz Bayer starší a starosta Johann Janovsky, který pronesl slavnostní řeč. Nový farář se zároveň ujal psaní kroniky obce a mezi hořickými občany se těšil velké oblibě. Za jeho úspěšného úřadování byla do kostela a do fary zavedena elektřina a odhalen památník pašijovým hrám a obětem světové války. V roce 1921 byl jmenován předsedou přípravného výboru pro obnovení pašijových her po první světové válce a zasloužil se s tehdejším vicestarostou Franzem Bayerem starším o odkoupení pašijového divadla od spolku Böhmerwaldbund. Dne 13. prosince 1931 byl dokonce zvolen starostou obce. Poprvé a také naposledy stanul v této funkci duchovní. Za necelý rok však Heinrich z této funkce odstoupil. Ve třicátých letech spolu s režisérem Ernstem Nowakem režíroval hořické pašijové hry. V létě roku 1933 asistoval při natáčení her americkou filmovou společností FOX FILM. Filmování probíhalo v rámci tvorby dokumentu Tradice Šumavy, jednoho z prvních zvukových snímků u nás. V roce 1934 byl P. Paulus Heinrich jmenován čestným občanem Hořic na Šumavě. V předmluvě k českému vydání textu pašijí z roku 1936 nabádá hořické Čechy a Němce ke vzájemné snášenlivosti. Jeho prosba však nebyla vyslyšena. Zanechal po sobě cennou hořickou farní kroniku, kterou psal až do roku 1946. Dopodrobna zde rozhořčeně popisuje obsazení Hořic Američany a jejich neblahé chování v  obci. Patrně v rozčilení nadepsal omylem rok 1495 namísto roku 1945. Dne 26. června 1946 nastoupil spolu s ostatními obyvateli Hořic do transportního vlaku, který odvážel německé občany do sběrného tábora v Českém Krumlově. Dožil v bavorském Seefeld-Oberlatingu, kde 23. listopadu 1951 zemřel ve věku 80 let. (Jan Palkovič)

Uvítáme Váš komentář k této fotografii





Do oblíbenýchNa celou obrazovku

Popis

slavnostní průvod, der Festzug

Klíčová slova

skupina, gruppe, stromy, bäume, farář, pfarrer, průvod, umzug

Informace

ID203_04_03_01_01_002_98_S4_1262
Rok vzniku1930
Text na desce6/9 1930 Höritz Jedenkstein Entfüllung
Transportní číslo11273
Postup4 želatinový film negativ

Objednat fotografii

Případné úpravy jsou možné po vzájemné dohodě a za poplatek. Fotografie se dále přizpůsobují poměru stran papíru, čili se může stát, že fotografie bude oříznutá, ale nedeformovaná. Předpokládáme odeslání fotografie do 3 pracovních dní. Cena za fotografii je výši ve nákladů za vyhledání a zpracování.

Cena s DPH:145 Kč / ks

Počet: ks