DomůSeidel.czKomentářeZpracování fotografiíDe
Oblíbené |  Přihlášení0 položek | 0 Kč | Košík
 X 

Nápověda k vyhledávání fotografií ve Fotobance J. Seidela:

Do textového pole zapište slovo, několik slov, část věty, část slova.

Vyhledávání nerozlišuje malá a velká písmena.

Klikněte na tlačítko Vyhledat. Vyhledávač obsah textového pole vyhodnotí, prohledá oblast, nastavenou v rozbalovacím seznamu a zobrazí výsledky.

Při formulaci dotazů Vám pomáhá našeptávač. Funguje to tak, že během zadávání hledaného výrazu do vyhledávacího políčka Našeptávač hádá, co chcete napsat, a nabídne vám seznam příslušných slov nebo slovních spojení. Pokud navrhovaná slova nepotřebujete, jednoduše je ignorujte a pokračujte v psaní svého dotazu. Vyhledává tak efektivněji a pohodlněji, snižuje množství překlepů v dotazech a efektivně Vás navádí k žádanému výsledku hledání. Když například napíšete slovo "krumlov" do vyhledávacího políčka, našeptávač Vám nabídne seznam dalších slov a podobných slovních spojení, které databanka obsahuje jako například, "krumlovské náměstí", "krumlovská scéna".

Vyhýbejte se krátkým slovům. Příliš krátká slova jsou při hledání ignorována, vaše hledané výrazy by měly být nejméně třípísmenné.

Na kartě Detail při zobrazení hledané fotografie naleznete v nekonečném filmovém páse také snímky, které byly uloženy ve stejné krabičce a můžete tedy procházet další snímky stejným časem jako je pořídil sám fotograf. Symbol ">>" nebo "<<" Vám umožní pohybovat se krabičkou vpřed nebo vzad. Symbol ">>>>" nebo "<<<<" Vás přesune do následující nebo předchozí krabičky s fotografiemi.

Pro vytvoření vlastní malé fotobanky můžete použít funkci Oblíbené, kam si můžete ukládat Vaše vybrané fotografie, pokud v kterékoliv části fotobanky stisknete tlačítko Do oblíbených u fotografie, kterou si chcete uložit.

Komentář k fotografii je možné vložit na kartě Detail k jakékoliv fotografii. Takto vložený formulář pomůže všem uživatelům oživit neznámá místa, osoby či události. Za takto vložené komentáře jsme nesmírně rádi. Pokud by jste k Vašemu komentáři chtěli odpověď od kurátora této fotobanky, vepište svůj email do textového pole s textem Váš email pro odpověď a zmáčkněte tlačítko Odeslat komentář.

nápověda k vyhledávání

26. 11. 2020

Pravděpodobně byl tento muž osobním zahradníkem rodiny Spiro, ve svém volnu vyhledávaným zahradníkem českokrumlovského hřbitova. Zemřel před koncem války. Jeho syn studoval v Baťových školách. Z Českého Krumlova emigroval do Rakouska, Jihoafrické republiky. Z Afriky se vrátil zpět do Evropy, do Švédska. Po roce 2010 několikrát navštívil ve svých téměř 80 letech několikrát Český Krumlov, kde pátral po předcích z matčiny strany, rodiny Mazáků. Z Věžovaté Pláně. Pan Hopfinger byl hluchoněmý, s budoucí stejně postiženou manželkou Mazákovou se seznámil v Českých Budějovicích, v ústavu pro hluchoněmé.(podoba muže je velmi pravděpodobná, leč nedokázatelná - hp)

25. 11. 2020

Jan Zeman narozen1898 až 1981

22. 11. 2020

Autorem fresky je dle kroniky pravděpodobně Lukáš Plank OCist. mnich ze Zl.Koruny (jšp)

22. 11. 2020

Za tuto a další fotografie nástropní fresky růžencové kaple v chvalšinském kostele účtoval Frant. Seidel v roce 1937 109,20 Kč,viz Chronik der Pfarre Kalsching, Ottensheim 2003, str. 265 (jšp)

21. 11. 2020

Jeho dům čp. 25 v Chvalšinách koupil v roce 1937 MUDr. Franz Wolf mladší, chvalšinský lékař (jšp)