DomůSeidel.czKomentářeZpracování fotografiíDe
Oblíbené |  Přihlášení0 položek | 0 Kč | Košík
 X 

Nápověda k vyhledávání fotografií ve Fotobance J. Seidela:

Do textového pole zapište slovo, několik slov, část věty, část slova.

Vyhledávání nerozlišuje malá a velká písmena.

Klikněte na tlačítko Vyhledat. Vyhledávač obsah textového pole vyhodnotí, prohledá oblast, nastavenou v rozbalovacím seznamu a zobrazí výsledky.

Při formulaci dotazů Vám pomáhá našeptávač. Funguje to tak, že během zadávání hledaného výrazu do vyhledávacího políčka Našeptávač hádá, co chcete napsat, a nabídne vám seznam příslušných slov nebo slovních spojení. Pokud navrhovaná slova nepotřebujete, jednoduše je ignorujte a pokračujte v psaní svého dotazu. Vyhledává tak efektivněji a pohodlněji, snižuje množství překlepů v dotazech a efektivně Vás navádí k žádanému výsledku hledání. Když například napíšete slovo "krumlov" do vyhledávacího políčka, našeptávač Vám nabídne seznam dalších slov a podobných slovních spojení, které databanka obsahuje jako například, "krumlovské náměstí", "krumlovská scéna".

Vyhýbejte se krátkým slovům. Příliš krátká slova jsou při hledání ignorována, vaše hledané výrazy by měly být nejméně třípísmenné.

Na kartě Detail při zobrazení hledané fotografie naleznete v nekonečném filmovém páse také snímky, které byly uloženy ve stejné krabičce a můžete tedy procházet další snímky stejným časem jako je pořídil sám fotograf. Symbol ">>" nebo "<<" Vám umožní pohybovat se krabičkou vpřed nebo vzad. Symbol ">>>>" nebo "<<<<" Vás přesune do následující nebo předchozí krabičky s fotografiemi.

Pro vytvoření vlastní malé fotobanky můžete použít funkci Oblíbené, kam si můžete ukládat Vaše vybrané fotografie, pokud v kterékoliv části fotobanky stisknete tlačítko Do oblíbených u fotografie, kterou si chcete uložit.

Komentář k fotografii je možné vložit na kartě Detail k jakékoliv fotografii. Takto vložený formulář pomůže všem uživatelům oživit neznámá místa, osoby či události. Za takto vložené komentáře jsme nesmírně rádi. Pokud by jste k Vašemu komentáři chtěli odpověď od kurátora této fotobanky, vepište svůj email do textového pole s textem Váš email pro odpověď a zmáčkněte tlačítko Odeslat komentář.

nápověda k vyhledávání

17. 06. 2021

pohlednice vydaná z tohoto snímku je datovaná odesílatelem 7.9.1899 (hp)

16. 06. 2021

správně je Kmoch (hp)

02. 06. 2021

Zvonková

02. 06. 2021

Křížová Hora

02. 06. 2021

Sedlák, Mirko http://www.csds.cz:8888/cs/g6/1209-DS.html soc. dem. politik a odborový pracovník; 1945–1948 poslanec Národního shromáždění; představitel exilové ČSSD, člen Rady svobodného Československa Sedlák Mirko, 15. 4. 1913 Český Krumlov – 23. 1. 1981 Marietta (Georgia, USA), politik. Vystudoval střední sociálně pojišťovací školu a poté pracoval v okresní nemocenské pojišťovně v Českém Krumlově. 1929 se stal župním důvěr¬níkem mládeže Čs. sociálně demokratické strany dělnické a ve 30. letech zastával různé stranické funkce na regionální úrovni. Na podzim 1938, kdy musel opustit Český Krumlov, se podílel na založení Národní strany práce a byl zvolen jejím důvěrníkem (vedoucím představitelem) v českobudě-jovické župě. Počátkem německé okupace se zapojil do pro¬tinacistické rezistence v rámci Národního hnutí pracující mládeže. V září 1939 byl zatčen a 1940 odsouzen ke čtyřem a půl roku káznice; po odpykání trestu vězněn až do konce 2. světové války v koncentračním táboře Flossenbürg. 1945–46 předseda okresní správní komise v Českém Krumlově; 1945–48 předseda jihočes¬ké organizace a člen ústředního výkonného výboru, resp. představenstva Čs. sociální demokracie, poslanec Národního shromáždění. Patřil k zastáncům tradiční politiky sociálně demo¬kratické strany a kritikům její jednostranné spolupráce s KSČ; v únoru 1948 se postavil na obranu demokracie. Po komunistickém převratu odešel do exilu – nejprve do Velké Británie, 1950 do USA – a stal se členem vedení exilové ČSSD, kterou v 50. letech zastupoval též v Radě svobodného Československa. 1950–51 přednášel v rámci akce „Crusade for Freedom (ve prospěch Výboru pro Svobodnou Evropu) v USA, kde se trvale usadil. 1960–64 pracoval jako námořník na nemocniční lodi „Hope, jež se plavila do méně rozvinutých zemí s úko¬lem poskytovat zde potřebnou lékařskou pomoc a školit zdejší lékařský personál. Od 1965 působil v Atlantě jako ředitel hotelu a předseda odborové organizace Guild National Banquet Managers. 1974 těžce onemocněl a zbytek života strávil v sanatoriích. (hp)