DomůSeidel.czKomentářeZpracování fotografiíDe
Oblíbené |  Přihlášení0 položek | 0 Kč | Košík
 X 

Nápověda k vyhledávání fotografií ve Fotobance J. Seidela:

Do textového pole zapište slovo, několik slov, část věty, část slova.

Vyhledávání nerozlišuje malá a velká písmena.

Klikněte na tlačítko Vyhledat. Vyhledávač obsah textového pole vyhodnotí, prohledá oblast, nastavenou v rozbalovacím seznamu a zobrazí výsledky.

Při formulaci dotazů Vám pomáhá našeptávač. Funguje to tak, že během zadávání hledaného výrazu do vyhledávacího políčka Našeptávač hádá, co chcete napsat, a nabídne vám seznam příslušných slov nebo slovních spojení. Pokud navrhovaná slova nepotřebujete, jednoduše je ignorujte a pokračujte v psaní svého dotazu. Vyhledává tak efektivněji a pohodlněji, snižuje množství překlepů v dotazech a efektivně Vás navádí k žádanému výsledku hledání. Když například napíšete slovo "krumlov" do vyhledávacího políčka, našeptávač Vám nabídne seznam dalších slov a podobných slovních spojení, které databanka obsahuje jako například, "krumlovské náměstí", "krumlovská scéna".

Vyhýbejte se krátkým slovům. Příliš krátká slova jsou při hledání ignorována, vaše hledané výrazy by měly být nejméně třípísmenné.

Na kartě Detail při zobrazení hledané fotografie naleznete v nekonečném filmovém páse také snímky, které byly uloženy ve stejné krabičce a můžete tedy procházet další snímky stejným časem jako je pořídil sám fotograf. Symbol ">>" nebo "<<" Vám umožní pohybovat se krabičkou vpřed nebo vzad. Symbol ">>>>" nebo "<<<<" Vás přesune do následující nebo předchozí krabičky s fotografiemi.

Pro vytvoření vlastní malé fotobanky můžete použít funkci Oblíbené, kam si můžete ukládat Vaše vybrané fotografie, pokud v kterékoliv části fotobanky stisknete tlačítko Do oblíbených u fotografie, kterou si chcete uložit.

Komentář k fotografii je možné vložit na kartě Detail k jakékoliv fotografii. Takto vložený formulář pomůže všem uživatelům oživit neznámá místa, osoby či události. Za takto vložené komentáře jsme nesmírně rádi. Pokud by jste k Vašemu komentáři chtěli odpověď od kurátora této fotobanky, vepište svůj email do textového pole s textem Váš email pro odpověď a zmáčkněte tlačítko Odeslat komentář.

nápověda k vyhledávání

30. 03. 2016

Slavnostní brána ve Větřní vítající v roce 1937 presidenta republiky Evarda Beneše. I díky firmě Spiro Krumlovsko ve 20.letech ekonomicky i kulturně prosperovalo. V roce 1937 dokonce navštívil prezident Edvard Beneš na krumlovském zámku JUDr. Adolfa Schwarzenberga, který mu slavnostně věnoval 1 000 000 Kčs na posílení obrany česko-německého pohraničí před nacistickou hrozbou.

29. 03. 2016

Schießstätte. Jeden z Reservních špitálů v Českém Krumlově byl v restauraci Střelnice. V roce 2016 Dům dětí a mládeže Český Krumlov, Linecká 67, 381 01 Český Krumlov hp

28. 03. 2016

Pomník císaře Josefa II. na náměstí ve Frymburku. Císař drží v ruce listinu, patent rušící nevolnictví. 1. listopadu 1781 vydal patent o zrušení nevolnictví, kterým zbavoval poddané přímé závislosti na vrchnosti. Podle patentu se mohli poddaní svobodně odstěhovat bez souhlasu majitele panství, svobodně uzavírat manželství, svobodně nakládat se svým majetkem (prodávat jej či zadlužovat) nebo svobodně vybírat povolání pro své potomky. Dříve v podobných situacích potřebovali výhradní souhlas majitele panství, k němuž „náleželi“. Když se 100 let později slavilo toto velké výročí, byly vstyčovány pomníky. Češi ale v té době symbol Josefa II. chápali jako symbol germanisace a později (od 1919)ho proto rádi odstraňovali. Dnes slouží sokl pomníku císaře jinému účelu. Pomník bys sňat a je v majetku Alšovy jihočeské galerie, stál v parku zámku Hluboká. Sokl slouží k novému účelu ve smyslu čelem vzad. Z pohledové strany z jihu je zarostlý. Ze západní strany s nápisem česky a anglicky: 6.5.1945 Osvobození Frymburka americkou armádou. Děkujeme. Ze zadní (dnes přední severní)strany je nápis 8.5.1945. Dnes v době restitucí církve by mohl být Josef mnohým Čechům sympatický. Pro úplnost bych doporučil na pomník umístit datum odsunu frymburských Němců, a to na tu zarostlou stranu.

27. 03. 2016

Svéráz-Tweraz?

26. 03. 2016

Vrážek z Mýta u Hořic na Šumavě, zmínky a bližší na webu kohoutikriz.org pod heslem HERTA HEITER-KRALOVÁ