DomůSeidel.czKomentářeZpracování fotografiíDe
Oblíbené |  Přihlášení0 položek | 0 Kč | Košík
 X 

Nápověda k vyhledávání fotografií ve Fotobance J. Seidela:

Do textového pole zapište slovo, několik slov, část věty, část slova.

Vyhledávání nerozlišuje malá a velká písmena.

Klikněte na tlačítko Vyhledat. Vyhledávač obsah textového pole vyhodnotí, prohledá oblast, nastavenou v rozbalovacím seznamu a zobrazí výsledky.

Při formulaci dotazů Vám pomáhá našeptávač. Funguje to tak, že během zadávání hledaného výrazu do vyhledávacího políčka Našeptávač hádá, co chcete napsat, a nabídne vám seznam příslušných slov nebo slovních spojení. Pokud navrhovaná slova nepotřebujete, jednoduše je ignorujte a pokračujte v psaní svého dotazu. Vyhledává tak efektivněji a pohodlněji, snižuje množství překlepů v dotazech a efektivně Vás navádí k žádanému výsledku hledání. Když například napíšete slovo "krumlov" do vyhledávacího políčka, našeptávač Vám nabídne seznam dalších slov a podobných slovních spojení, které databanka obsahuje jako například, "krumlovské náměstí", "krumlovská scéna".

Vyhýbejte se krátkým slovům. Příliš krátká slova jsou při hledání ignorována, vaše hledané výrazy by měly být nejméně třípísmenné.

Na kartě Detail při zobrazení hledané fotografie naleznete v nekonečném filmovém páse také snímky, které byly uloženy ve stejné krabičce a můžete tedy procházet další snímky stejným časem jako je pořídil sám fotograf. Symbol ">>" nebo "<<" Vám umožní pohybovat se krabičkou vpřed nebo vzad. Symbol ">>>>" nebo "<<<<" Vás přesune do následující nebo předchozí krabičky s fotografiemi.

Pro vytvoření vlastní malé fotobanky můžete použít funkci Oblíbené, kam si můžete ukládat Vaše vybrané fotografie, pokud v kterékoliv části fotobanky stisknete tlačítko Do oblíbených u fotografie, kterou si chcete uložit.

Komentář k fotografii je možné vložit na kartě Detail k jakékoliv fotografii. Takto vložený formulář pomůže všem uživatelům oživit neznámá místa, osoby či události. Za takto vložené komentáře jsme nesmírně rádi. Pokud by jste k Vašemu komentáři chtěli odpověď od kurátora této fotobanky, vepište svůj email do textového pole s textem Váš email pro odpověď a zmáčkněte tlačítko Odeslat komentář.

nápověda k vyhledávání

06. 01. 2016

Rudolf Grohmann (1894 Puklice u Domažlic - 1961 Röhrnbach u Freyunku) poslední německý archivář a knihovník města Krumlova, jako lidového vzdělavatele známého po celých Sudetech (Sudetenland). Za jeho neúnavnou a příkladnou práci pro šumavský domov byl krátce před svou náhlou smrtí vyznamenán. více na webu kohoutikriz.org

06. 01. 2016

Český Krumlov, zámek, průchod z třetího na čtvrté nádvoří. Vlevo v rohu vstup pro návštěvníky na prohlídku. Na samém konci průhledu je vidět na Plášťový most. Popis výmalby III. nádvoří naleznete na webu castle.ckrumlov.cz/docs/cz/zamek_3nadvori_malby.xml

06. 01. 2016

HASLACH v Mühlviertel v Horním Rakousku. Leží na soutoku řek Mühl, a to Große Mühl a Steinerne Mühl. Tok souvisí s plavbou dřeva ze Schwarzenberského kanálu. V popření na fotograii textilní továrna.

06. 01. 2016

HASLACH (531m/m)Leží na jižním okraji Šumavy v Mühlviertel na soutoku Velké Mühl a Kamenné Mühl.Ves byla založena zřejmě již před rokem 1231, kdy byl Hašlach zmíněn ve smlouvě mezi pasovským biskupem a Vítkem III. mladším z Prčice a Plankenberka. V roce 1341 ves odkoupil od pasovského biskupa Petr I. z Rožmberka, který nechal vystavět věž (Burg Haslach), jež se měla stát základem budoucí hradu. Ten však nebyl nikdy dokončen. O sto let později byl během husitských válek Hašlach dvakrát zničen. V roce 1599 byl Petr Vok z Rožmberka finanční tísní donucen ves prodat, čímž se po 250 letech Hašlach navrátil do vlastnictví pasovského biskupa.

05. 01. 2016

Staré Prachatice, kostel Petra a Pavla. Tato osada byla pod správou Vyšehradské kapituly a její význam rostl, čehož je důkazem stavba kamenného kostela (dnešní kostel sv. Petra a Pavla) na sklonku 11. nebo ve 12. století. Není vyloučeno, že se v jeho blízkosti nacházelo feudální sídlo jako centrum místní správy pro vybírání cla, ale díky strategické poloze nejspíš i kvůli obraně tohoto místa.