DomůSeidel.czKomentářeZpracování fotografiíDe
Oblíbené |  Přihlášení0 položek | 0 Kč | Košík
 X 

Nápověda k vyhledávání fotografií ve Fotobance J. Seidela:

Do textového pole zapište slovo, několik slov, část věty, část slova.

Vyhledávání nerozlišuje malá a velká písmena.

Klikněte na tlačítko Vyhledat. Vyhledávač obsah textového pole vyhodnotí, prohledá oblast, nastavenou v rozbalovacím seznamu a zobrazí výsledky.

Při formulaci dotazů Vám pomáhá našeptávač. Funguje to tak, že během zadávání hledaného výrazu do vyhledávacího políčka Našeptávač hádá, co chcete napsat, a nabídne vám seznam příslušných slov nebo slovních spojení. Pokud navrhovaná slova nepotřebujete, jednoduše je ignorujte a pokračujte v psaní svého dotazu. Vyhledává tak efektivněji a pohodlněji, snižuje množství překlepů v dotazech a efektivně Vás navádí k žádanému výsledku hledání. Když například napíšete slovo "krumlov" do vyhledávacího políčka, našeptávač Vám nabídne seznam dalších slov a podobných slovních spojení, které databanka obsahuje jako například, "krumlovské náměstí", "krumlovská scéna".

Vyhýbejte se krátkým slovům. Příliš krátká slova jsou při hledání ignorována, vaše hledané výrazy by měly být nejméně třípísmenné.

Na kartě Detail při zobrazení hledané fotografie naleznete v nekonečném filmovém páse také snímky, které byly uloženy ve stejné krabičce a můžete tedy procházet další snímky stejným časem jako je pořídil sám fotograf. Symbol ">>" nebo "<<" Vám umožní pohybovat se krabičkou vpřed nebo vzad. Symbol ">>>>" nebo "<<<<" Vás přesune do následující nebo předchozí krabičky s fotografiemi.

Pro vytvoření vlastní malé fotobanky můžete použít funkci Oblíbené, kam si můžete ukládat Vaše vybrané fotografie, pokud v kterékoliv části fotobanky stisknete tlačítko Do oblíbených u fotografie, kterou si chcete uložit.

Komentář k fotografii je možné vložit na kartě Detail k jakékoliv fotografii. Takto vložený formulář pomůže všem uživatelům oživit neznámá místa, osoby či události. Za takto vložené komentáře jsme nesmírně rádi. Pokud by jste k Vašemu komentáři chtěli odpověď od kurátora této fotobanky, vepište svůj email do textového pole s textem Váš email pro odpověď a zmáčkněte tlačítko Odeslat komentář.

nápověda k vyhledávání


prev group
next foto

Komentáře


08. 10. 2015Martin Polák: Karlovy Vary / Karlsbad: snímek zachycuje střed Karlových Varů před rokem 1939. V pozadí ve směru Mlýnské kolonády vpravo nad střechami vystupuje kopule synagogy zničené na podzim 1938. Zcela vpravo chybí dnešní hotel Thermal. Vlevo mezi kostelem Sv. Maří Magdaleny, vřídení kolonádou (1879) a divadlem (1886)je hustá starší zástavba. Existovala tehdy ješte tzv. Kostelní náměstí. Snímek je pravděpodobně z doby kolem roku 1900. Pokud by ovšem datum v tabulce bylo pravdivé, bylo by to 2 roky před ničivou povodní v roce 1890.

08. 10. 2015Martin Polák: Karlovy Vary / Karlsbad : pohled z Petřína od pomníku Karla IV., odkud je vidět dolů na starou Vřídelní kolonádu. Tuto postavili Fellner a Helmer z dílů dovezených ze železáren v Blansku. V roce 1939 byla demontována kvůli opotřebení a nahrazena dřevěným provizoriem.

Uvítáme Váš komentář k této fotografii

Do oblíbenýchNa celou obrazovku

Popis

pohled na Karlovy Vary, Blick auf der Karlsbad

Klíčová slova

dům, haus, karlovy vary, karlsbad, petrsberg

Informace

ID203_04_04_01_01_003_11_S4_0001
JménoMugrauer Helena,Marešová
Rok vzniku1951
Datum vzniku16.5.1888
Cena3,5,
Text na desce1271
Negativ č.1271
Transportní číslo26483
Postup4 želatinový film negativ

Objednat fotografii

Případné úpravy jsou možné po vzájemné dohodě a za poplatek. Fotografie se dále přizpůsobují poměru stran papíru, čili se může stát, že fotografie bude oříznutá, ale nedeformovaná. Předpokládáme odeslání fotografie do 3 pracovních dní. Cena za fotografii je výši ve nákladů za vyhledání a zpracování.

Cena s DPH:145 Kč / ks

Počet: ks