,,Vaziště vorů ve Vyšším Brodě. Mladé kmínky smrku nebo jedlí určené pro vořiny jsou opřené u levého okraje fotografie. Slabé kmínky na houžve jsou zde také vidět. Tento sortiment se obvykle na pile nezpracovává. Vpravo je tesaný kámen s lanem pro uvázání vorů.
Tesaři na ,,prámu pro beranění(zarážení) okovaných dřevěných pilot do dna řeky pro stavbu mostu. Dvěma svislým částem vytahovacího zařízení mezi kterými se pohyboval( padal a vytahoval se okovaný dřevěný nebo železný ),,beran se říkalo mezi tesaři loutky, asi že ho vodily...
Interiér truhlářské firmy zabývající se výrobou kostelního mobiliáře fa Schinko(nevím zda se nejedná o název té samé)
Dokumentace nálezu původního řešení interierového dřevěného stropu po odstranění sníženého mladšího omítnutého podhledu.
Řemeslníci dřevozpracujících oborů. Zleva : bednář, truhlář s rámovou pilou, řezbář s dlátem před ním je busta člověka. Sedící postava je asi také truhlář na stole si položil hoblík macek (štospan). Vedle stojí tesař v zástěře s hrubovací tesařskou sekerou hlavatkou, vedle něho stojí tesař s rozpracovaným loukoťovým kolem, který kolo ovšem nedělal. Sedící postava je kolář, který dělal to kolo, protože má zástěru a jeho ruce vypadají fyzicky slabší. Navíc není opálený jako již zmíněný člověk- tesař. U zdi stojí opřený nástroj, zřejmě sapina, ale tu tesaři většinou nepoužívají. Sapina se používá pro snazší manipulaci s kládami.